Přehled článků

* vedoucí schůzek: Jitka Veselá
* kontakt: 736269273

Víkendovka Hluboké Mašůvky

První přespávačka s novým oddílem z HM.

Registrace pro členy Junáka na rok 2024

Milí rodiče, blíží se konec roku a my bychom vás chtěli s předstihem informovat o výši plateb za registrace pro členy Junáka na rok 2024.

Svojsíkův závod

Svojsíkův závod je akce, kterou pravidelně pořádá Junák – český skaut. Jednou za dva roky se sjíždí chlapecké a dívčí družiny, aby porovnaly své schopnosti, dovednosti a znalosti v široké škále disciplín. Cílem Svojsíkova závodu však není jen změření sil zúčastněných družin, ale hlavně podpora jejich fungování, spolupráce, obohacení oddílových programů a vedení k praktickému využití skautských dovedností. Celý závod je proto vždy protknut tzv. symbolickým rámcem.

Závody pribíhají každé dva roky na třech úrovních – základní, krajské a celostátní.

V základním kole v Mikulově vybojovala naše družinka 2. místo a zasloužila si tak postup do Strážnice - kola krajského.

Zajímá vás report z krajského kola Svojsíkova závodu pohledem našich Poštolek? Čtěte níže ↓ ↓ ↓

Smrtolka - Vítání jara

Smrtolka, nebo také Mařena, Morana, Smrtholka, či Smrtka. Taková jména nese v lidové tradici figurína, která je symbolem zimy. Skautky z našeho střediska se rozhodly s touto prastarou tradici začít i v Jevišovicích.

MiQuik

Naši roveři zaslouženě čerpají síly a inspiraci na MiQuiku.

První junácké kroky v Jevišovicích

Jevišovické středisko patří mezi nejstrajší střediska na moravě.

První junácké kroky v Jevišovicích popisuje zakladatel Bohumil Pipek, zemský starosta moravský.

Oslava 101 let fungování střediska

V roce 1916 vznikl v Jevišovicích jeden z prvých moravských chlapeckých oddílů u nás. V roce 2017 středisko v Jevišovicích oslavilo už neuvěřitelných 101 let fungování střediska.